Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanItalianPortugueseSpanishUkrainian
Меню Закрыть

ХІІ Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця (Середня група)

З 16 по 24 квітня 2019 року у Середній групі відбувається ХІІ Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця. За умовами XІІ конкурсу заявки претендентів приймалися до 10 лютого 2019 року.

Відбірковий тур конкурсу пройшли 27 учасників.
У цьому році до конкурсу було затверджено заявки від претендентів із Австралії, Великої Британії, Вірменії, Ізраїлю, Італії, Канади, Китаю, Литви й України.

Дивіться онлайн трансляцію прослуховувань на сайті конкурсу
horowitzv.org та на офіційній сторінці
у FaceBook — https://www.facebook.com/horowitzpianocompetition/ !

З історії конкурсу

Серед культурно-мистецьких акцій, що сприяють інтеграції України у світовий простір, чільне місце займає Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця. З 2002 року Конкурс є членом Європейської спілки молодіжних музичних конкурсів (EMCY). З 2004 року це єдиний в Україні Конкурс, який увійшов до складу Всесвітньої Федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC), що за своїм статусом дорівнюється до таких організацій як Олімпійський комітет, ФІФА, ЮНЕСКО, ВОЗ.

Конкурс, започаткований у 1995 році, вшановує пам`ять нашого славетного співвітчизника, легендарного піаніста Володимира Горовиця (народився і отримав освіту у Києві).

Конкурс вітали: Папа Римський Іоанн Павло ІІ, Президент США Білл Клінтон та дружина Президента США Гілларі Клінтон, Державний секретар США Кондоліза Райз, Президент України Леонід Кучма та дружина Президента України Людмила Кучма, Президент України Віктор Ющенко та дружина Президента України Катерина Ющенко, дружина Президента України, Голова Українського культурного фонду Марина Порошенко, Патріарх Київський і Всія Русі-України Філарет.

За роки існування у конкурсних змаганнях взяли участь 1300 молодих музикантів із 35 країн світу («Горовиць-Дебют», Молодша, Середня та Старша групи). Перемога в Міжнародному конкурсі молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця – це свідчення найвищого рівня виконавської майстерності.
Лауреати конкурсу Володимира Горовиця підтверджують це перемогами у визнаних міжнародних конкурсах світу, таких як:
конкурс у м. Хамаматцу (Японія) – Олексій Горлач;
конкурс у м. Хамаматцу (Японія) і конкурс Артура Рубінштейна (Ізраїль) – Олександр Гаврилюк;
конкурс Вена Клайберна (США) – Олексій Колтаков;
конкурс піаністів ARD (Німеччина) – Денис Прощаєв;
конкурс Марії Каллас (Греція) – Вадим Холоденко, Марія Кім;
конкурс піаністів у м. Сіднеї (Австралія) – Євген Уханов;
конкурс у м. Еттлінген (Німеччина) – Костянтин Товстуха;
конкурс ім. П.І.Чайковського (Російська Федерація);
конкурс піаністів у Сіднеї (Австралія) – Дмитро Онищенко;
конкурс Джини Бахауер (США) – Чун Вай Чін Речел;
конкурс піаністів Еторе Поццолі (Італія) – Олександр Піроженко;
конкурс у Шанхаї (Китай) – Олексій Гринюк;
Міжнародний фестиваль і конкурс Джорджа Енеску (Румунія) – Едуард Кунц;
конкурс ім. Дж. Б. Віотті (Італія) – Ілля Зуйко;
конкурс піаністів ім. Феруччо Бузоні (Італія);
конкурс піаністів в Марокко – Антоній Баришевський;
конкурс піаністів імені Гези Анди (Швейцарія) — Ельмар Гасанов;
конкурс піаністів «Interlaken Classics» Берн (Швейцарія) – Олександр Сінчук.

Серед останніх досягнень лауреатів конкурсу – перемоги наших земляків: Вадима Холоденка у XIV Міжнародному конкурсі Вена Клайберна, США (вперше за всю історію конкурсу українець посів перше місце та отримав Золоту медаль), Антонія Баришевського у XIV Міжнародному конкурсі піаністів імені Артура Рубінштейна, Ізраїль (перша премія, Золота медаль), Романа Лопатинського у 60 Міжнародному конкурсі піаністів імені Ферруччо Бузоні, Італія — 2015 (третя премія, Бронзова медаль та приз глядацьких симпатій) та Дмитра Чоні у Міжнародному фортепіанному конкурсі в Лос-Анджелесі, США – 2017 (І премія), у ХХVII Міжнародному фортепіанному конкурсі у Римі, Італія – 2017 (І премія), І премія Міжнародного конкурсу піаністів ім. Паломи О’Ши в м. Сантандер (Іспанія, 2019).

Конкурс став своєрідним центром музичного й культурно-просвітницького життя України, ініціюючи значні мистецькі та педагогічні міжнародні акції.

Це єдиний в Україні конкурс, при якому з 1998 року існує «Школа виконавської майстерності» (з 2000 року – Міжнародна «Літня музична академія»). За ці роки більше 700 молодих музиканта з 18 країн світу отримали майстер-класи відомих музикантів-педагогів з Австралії, Білорусі, Великої Британії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Російської Федерації, США, Туреччини, Франції та України.

У 1998 році Конкурс ініціював відродження традиції проведення просвітницьких концертів для найширших верств населення на відкритій естраді Центрального парку культури і відпочинку. За час проведення чотирнадцяти Міжнародних фестивалів «Київські літні музичні вечори» відбулося 364 концерти, в яких брали участь 836 солістів та 171 колектив з 31 країни світу: Австрії, Білорусі, Бразилії, Вірменії, Великої Британії, Греції, Естонії, Ізраїлю, Ірландії, Іспанії, Італії, Казахстану, Китаю, Кореї, Латвії, Литви, Македонії, Мексики, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Російської Федерації, Сербії, США, Туреччини, України, Франції, Хорватії, Швеції, Японії.

Для подальшого творчого росту молодих лауреатів конкурс В. Горовиця заснував перший у світі музичний фестиваль «Віртуози планети», в якому грають виключно лауреати перших премій і Гран-прі найвідоміших конкурсів – членів Всесвітньої федерації музичних конкурсів.

З нагоди першого Фестивалю президент Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC) Маріанна Гренвіг сказала: «Коли у 2004 році Всесвітня федерація міжнародних музичних конкурсів прийняла Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця до своїх лав, ми усвідомлювали, що Конкурс має потужний потенціал для втілення ідей і цілей Всесвітньої федерації – адже Конкурс вже реалізував чисельні цікаві проекти з підтримки молодих талановитих музикантів в Україні та за кордоном». Таким чином, як частина активної співпраці між світовими конкурсами, здійснюються обміни лауреатами. Лауреати конкурсу Горовиця мають можливість виступати з концертами в різних країнах світу.

Обмін концертами лауреатів відбувається між Міжнародним конкурсом молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця і світовими конкурсами (Міжнародний музичний конкурс ім. Карла Нільсена (Данія), Міжнародний конкурс піаністів у Тбілісі (Грузія), Міжнародний конкурс піаністів ім. Ференца Ліста (Нідерланди) та EMCY (Європейською спілкою молодіжних музичних конкурсів) і відділеннями Jeunesses Musicales International (JMI) у таких країнах, як Норвегія, Іспанія, Естонія, Італія.

Випущено вісім серій компакт-дисків із записами виступів лауреатів, а також 2 диски мультимедійної енциклопедії конкурсу, до яких увійшли унікальні документи з історії життя Володимира Горовиця у Києві, історії створення конкурсу його пам’яті, інформація про лауреатів і дипломантів конкурсів, членів журі, записи виступів самого Горовиця і лауреатів конкурсу.

У 2000 році Конкурс став одним із засновників Асоціації академічних музичних конкурсів (Україна), до складу якої увійшли найбільш визнані конкурси нашої держави.

У 2002 році Конкурс став членом Європейської спілки молодіжних музичних конкурсів (EMCY).

У 2004 році був прийнятий до Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC).

У серпні 2005 р. Генеральна асамблея Jeunesses Musicales International (JMI) прийняла Міжнародний благодійний фонд конкурсу Володимира Горовиця до JMI.

У жовтні — листопаді 2008 р. на базі VIII Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця було проведено Генеральну асамблею EMCY.