Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanItalianPortugueseSpanishUkrainian
Меню Закрыть

ФЕСТИВАЛЬ МИСТЕЦТВ «ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ БЕРЕЗЕНЬ»

Фестиваль мистецтв «Шевченківський березень» – щорічна, великомасштабна мистецька акція, яка презентує творчі можливості й здобутки виконавської школи КМАМ ім. Р. М. Глієра.

Фестиваль триває в Києві протягом цілого місяця і став культурною подією, яка не має аналогів у творчому житті столиці. Десятки знаних сьогодні фахівців музичної галузі в Україні почали свій творчий шлях у мистецтві саме на концертних сценах фестивалю.

Мистецький фестиваль, час проведення якого співпадає з Шевченківськими днями, заснований в 1994 році і продовжує 150-річні традиції організації концертів, лекцій, музичних проектів для киян і гостей столиці. Назва фестивалю відповідає не лише часу його проведення. Його ідеї та зміст випливають із розуміння значення творчості та особистості Тараса Шевченка як духовного символу України.

Дизайн афіш розроблений студентами інституту

Ідею проведення фестивалю підтримали Київська міська державна адміністрація, провідні творчі установи та навчальні заклади м. Києва, що створило сприятливі передумови для впровадження у мистецький простір України даного фестивалю як культурно-просвітницького проекту державного масштабу.

ПАРТНЕРИ ФЕСТИВАЛЮ:

НАЦІОНАЛЬНА
ФІЛАРМОНІЯ
УКРАЇНИ

КИЇВСЬКА МУНІЦИПАЛЬНА АКАДЕМІЯ ТАНЦЮ ІМ. С. ЛИФАРЯ

КИЇВСЬКИЙ ТРАНСПОРТНО-ЕКОНОМІЧНИЙ КОЛЕДЖ

КИЇВСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ

КИЇВСЬКИЙ КОЛЕДЖ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

КИЇВСЬКИЙ БУДИНОК ВЧЕНИХ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ БУДИНОК УЧИТЕЛЯ

ДЕРЖАВНА ХУДОЖНЯ СЕРЕДНЯ ШКОЛА ІМ. Т. Г. ШЕВЧЕНКА

ДИТЯЧА ШКОЛА МИСТЕЦТВ ІМ. С. ТУРЧАКА

МУЗЕЙ ВИДАТНИХ ДІЯЧІВ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
ЛЕСІ УКРАЇНКИ
МИКОЛИ ЛИСЕНКА
ПАНАСА САКСАГАНСЬКОГО
МИХАЙЛА СТАРИЦЬКОГО

НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИЙ МУЗЕЙ «КИЇВСЬКА ФОРТЕЦЯ»

МУЗЕЙ ДУХОВНИХ СКАРБІВ УКРАЇНИ

Фестиваль презентує різноманітні за спрямуванням та побудовою концерти – академічні, фольклорні, джазові, популярної естрадної музики, у яких беруть участь великі творчі колективи: оркестри, хори, капела бандуристів, ансамбль скрипалів та інші ансамблі, солісти-інструменталісти та вокалісти. Репертуар концертів складають кращі твори вітчизняної та зарубіжної класики, сучасна музика, фольклорні перлини у автентичному варіанті та обробках, джазові мініатюри, твори популярної музики, прем’єри новостворених композицій.

Організація фестивалю реалізується за участю студентів. Фестиваль мистецтв є базою таких видів виробничої практики як виконавська, диригентська, менеджерська, редакторська, практика комп’ютерного аранжування. Виставка студентських робіт переможців конкурсу на кращий дизайн рекламної продукції фестивалю експонується у концертних залах фестивалю і є узагальненням погляду молоді на шляхи розвитку мистецького проекту.

Залучення студентства до участі у фестивалі з метою консолідації молоді навколо національної ідеї є принциповим напрямком у концептуальному розвитку фестивалю.

Цикл «Творчі звіти студентів» – окремий блок фестивальної програми. Його представляють звітні концерти виконавських підрозділів коледжу та Факультету музичного мистецтва інституту.

Цикл «Українська музична Шевченкіана “Уклін Кобзареві”» складається з концертів, де звучать кращі твори вітчизняної та зарубіжної класики, сучасної музики, фольклорні  перлини в аутентичному виконанні та обробках.

Фестивальна програма представляє конкурси: Всеукраїнський конкурс юних піаністів Олени Вериківської, концерти переможців конкурсу студентів-композиторів пам’яті Івана Карабиця.

Цикл «Визначні дати музичного календаря» представлений у фестивалі виконанням творів композиторів-ювілярів у різних концертних програмах.

Кульмінацією фестивалю є щорічний творчий звіт солістів і творчих колективів КМАМ ім. Р.  М.  Глієра  на сцені     Колонного     залу ім. М. Лисенка Національної філармонії України.