І. Історія становлення і розвитку навчального закладу тісно пов΄язана з історією вітчизняної музичної культури. збереження та розвиток вітчизняних культурних традицій як основи інтеграції країни у світовий мистецький простір є одним із пріоритетних напрямків творчої діяльності КМАМ ім. Р.М. Глієра.
Невід`ємною складовою цього процесу є культурно-освітня й творча діяльність викладачів та студентів академії. “Глієрівці” вважають своєю почесною місією відтворення, оновлення, розвиток вітчизняних мистецьких традицій, пошук нових підходів до їх осмислення й сприйняття.
ІІ. Виконавська школа
Система подальшого розвитку виконавської школи КМАМ ім. Р.М.Глієра базується на новітніх процесах світового виконавства.
Серед аспектів творчої діяльності:
- заохочення талановитих молодих виконавців, сприяння їх артистичному становленню,
- сприяння конкурентної спроможності навчального закладу в Європі і світі, забезпечення рівня фахівців у відповідності з вимогами світового ринку праці.
Художня рада КМАМ ім. Р.М. Глієра координує роботу по збереженню та примноженню культурної спадщини, по розвитку професійного та творчого потенціалу навчального закладу на сучасному рівні розвитку вітчизняної виконавської школи; визначає пріоритетні напрями творчої діяльності академії та перспективи його розвитку.
Про рівень підготовки та конкурентоспроможність фахівців свідчать багато чинників:
Перемоги студентів та творчих колективів у виконавських змаганнях. Презентуючи українське виконавське мистецтво, студенти та творчі колективи КМАМ ім. Р.М. Глієра у 2008-2018рр. вибороли понад 800 конкурсних нагород. Серед них, золоті медалі Всеукраїнських та Всесвітніх Дельфійських ігор, Гран-Прі та лауреатські звання міжнародних та національних конкурсів у Австрії, Білорусі, Болгарії, Вірменії, Німеччині, Італії, Іспанії, Польщі, Казахстані, Росії, Словаччини, Угорщині, Україні.
- Діяльність творчих колективів, яка не обмежується вузько навчальними рамками.
- Велика кількість замовлень на участь у престижних творчих заходах, що проводяться на державному рівні.
У доробку студентів-солістів і творчих колективів навчального закладу: участь у міжнародних і вітчизняних фестивалях, майстер-класах, концертних проектах, презентаційних заходах на замовлення дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, артистичних агенцій, творчих спілок, мистецьких та урядових установ.
- Щорічно студенти, викладачі та творчі колективи академії дають більш ніж 200 концертів в Україні та зарубіжних країнах. Жіночий хор, конкурс Горовиця.